HABER

TEMD KAMUOYU DUYURUSU

TEMD KAMUOYU DUYURUSU Meslektaşımız Psikiyatri uzmanı Dr. Fikret Hacıosman  02 Ekim 2018 Salı günü eski hastası olduğu iddia edilen bir kişinin saldırısı sonucu yaşamını kaybetmiştir.
 
Dr. Fikret Hacıosman’ın ailesine, meslektaşlarına ve tüm sağlık camiasına başsağlığı diliyor, bu bağlamda her türlü şiddete karşı olduğumuzu bildirerek , bir daha yaşanmamasını diliyoruz.

Sağlıkta şiddet, sağlık hizmet sunumunun hemen tüm aşamalarında yaygın ve ciddi bir sorun haline dönüşmüştür. Sağlık kuruluşlarında her gün pek çok doktor ve sağlık personeli sözlü ve fiziksel şiddete uğramaktadır. Bu sorun, bir yandan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının can güvenliğini tehdit etmekte, diğer yandan sağlık hizmetinin sunumunu engellemektedir.

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği olarak meslektaşlarımıza ve sağlık mensuplarına yapılan her türlü saldırıyı kınıyoruz. Sağlık çalışanlarının güvenliğinin sağlanması için caydırıcı ve önleyici gerçekçi yaptırımların en kısa sürede hayata geçirilmesi gerektiğine dikkat çekiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Yönetim Kurulu